Dzielnicowi na spotkaniu z dziećmi - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi na spotkaniu z dziećmi

Data publikacji 26.01.2017

Sokólscy policjanci kontynuują działania prewencyjne w ramach akcji „Bezpieczne ferie|”. Od początku tygodnia odwiedzają odpoczywających na naszym terenie uczniów. Podczas spotkań rozmawiają z dziećmi na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego wypoczynku w okresie ferii zimowych, natomiast opiekunów zapoznają z działaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Sokólscy policjanci w ramach działań „Bezpieczne ferie” kontynuują spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną odpoczywającą na terenie powiatu sokólskiego. Dzielnicowa z Posterunku Policji w Kuźnicy spotkała się dziećmi spędzającymi wolny czas w świetlicy Caritas, natomiast dzielnicowy Gminy Szudziałowo z Posterunku Policji w Krynkach odwiedził najmłodszych mieszkańców bawiących się w Gminnym Ośrodku Animacji Kultury i Rekreacji. W trakcie wizyt mundurowi rozmawiają z dziećmi o ich bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw. Szczególną uwagę zwracają na niebezpieczeństwa związane z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne oraz zabawy przy ciągach komunikacyjnych. Policjanci przypominają najmłodszym uczestnikom ruch drogowego o obowiązku noszenia po zmroku odblasków oraz  zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania funkcjonariusze zwrócili się  do dorosłych uczestników spotkania i poprosili o przekazywanie na numer 112 lub 997 informacji o osobach bezdomnym, nadużywającym alkoholu i osobom samotnym, które mogą znaleźć się w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu, a także przedstawili założenia i sposób działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl