„Bezpieczne Ferie” w gminie Dąbrowa Białostocka - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne Ferie” w gminie Dąbrowa Białostocka

Data publikacji 31.01.2017

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej w trakcie ferii spotkają się z dziećmi spędzającymi wolny czas na zorganizowanych formach wypoczynku. W miniony piątek spotkali się z dziećmi wypoczywającymi przy Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku, a w poniedziałek gościli w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Białostockiej.

Sokólscy policjanci w ramach działań „Bezpieczne ferie” kontynuują spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną odpoczywającą na terenie powiatu sokólskiego. W ubiegły piątek dzielnicowi z Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej spotkali się z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach zorganizowanych przez księży Salezjanów z Oratorium św. Dominika Savio w Różanymstoku. W poniedziałkowy poranek policjanci wspólnie z przedstawicielem KRUS oraz funkcjonariuszem Straży Granicznej w Nowym Dworze odwiedzili maluchy bawiące się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Białostockiej. W trakcie zajęć mundurowi rozmawiają z dziećmi o ich bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw. Szczególną uwagę zwracają na niebezpieczeństwa związane z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne oraz zabawy przy ciągach komunikacyjnych. Policjanci przypominają najmłodszym uczestnikom  ruch drogowego o obowiązku noszenia po zmroku odblasków oraz  zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały od policjantki odblaskową linijkę.

 Na zakończenie spotkania funkcjonariusze zwrócili się  do dorosłych uczestników spotkania i poprosili o przekazywanie na numer 112 lub 997 informacji o osobach bezdomnym, nadużywającym alkoholu i osobom samotnym, które mogą znaleźć się w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu, a także przedstawili założenia i sposób działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl