Policjanci spotkali się z harcerzami - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spotkali się z harcerzami

Data publikacji 02.02.2017

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce w ramach działań „Bezpieczne ferie” spotykają się z dziećmi spędzającymi ferie w naszym powiecie. Tym razem policjantki spotkały się z dziećmi z powiatu białostockiego spędzającymi czas na obozie harcerskim w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sokółce.

We środę funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkały się z białostockimi harcerzami spędzającymi czas na obozie usytuowanym na Osiedlu Zielonym w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sokółce. Na spotkaniu policjantki poruszyły tematy związane z bezpiecznymi zachowaniami podczas zabaw zimowych. Szczególną uwagę zwróciły na niebezpieczeństwa związane z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne oraz zabawy przy ciągach komunikacyjnych. Przypomniały, że każdy uczestnik ruch drogowego poruszający się po zmroku, poza terenem zabudowanym ma obowiązek noszenia odblasków. Funkcjonariuszki poprosiły również zebranych o telefoniczną informację na numer 112 lub 997 w przypadku gdyby dostrzegły osobę narażoną na zamarznięcie lub wychłodzenia organizmu. Na pamiątkę spotkania najmłodsi uczestnicy obozu  otrzymali od mundurowych odblaskowe opaski. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl