„SpoKREWnieni służbą“ – Policjanci oddają krew - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„SpoKREWnieni służbą“ – Policjanci oddają krew

Data publikacji 08.03.2018

W ramach ogólnopolskiej akcji "SpoKREWnieni służbą” policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Sokółce od początku marca oddają honorowo krew. Mundurowi zachęcają także mieszkańców regionu do udziału w tym cennym przedsięwzięciu.

Funkcjonariusze i pracownicy z sokólskiej Policji, na czele z mł. insp. Krzysztofem Pawłowskim – I Zastępcą Komendanta Powiatowego, włączyli się w ogólnopolską zbiórkę krwi  „SpoKREWnieni służbą”, która objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jej celem jest zbiórka krwi dla chorych i ofiar wypadków. W czasie trwania akcji policjanci z Sokółki oddali ponad 5 litrów krwi. Niektórzy z nich od wielu lat regularnie oddają swoją krew, aby ratować życie innych. Policyjni krwiodawcy zgodnie podkreślają, że jest to także kolejna forma służby na rzecz społeczeństwa.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji należą się słowa podziękowania i uznania.  Krew to jeden z najbardziej pożądanych „leków”, jakimi dysponuje medycyna. Można ją uzyskać tylko od drugiego człowieka. Dzięki honorowym dawcom, pobrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla potrzebujących chorych oraz ofiar wypadków przebywających w szpitalach.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl