NIETRZEŹWI KIEROWCY W RĘKACH POLICJANTÓW - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

NIETRZEŹWI KIEROWCY W RĘKACH POLICJANTÓW

Data publikacji 10.08.2020

Sokólscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Jednego z nich, funkcjonariusze zauważyli będąc już po służbie i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Mundurowi po raz kolejny apelują do kierowców o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Do zatrzymania pierwszego z nietrzeźwych kierowców doszło w piątek przed 9. Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego sokólskiej komendy pełniąca służbę wspólnie z funkcjonariuszką Straży Granicznej, w miejscowości Poganica zatrzymała do kontroli ciągnik rolniczy. Mundurowe od razu wyczuły od 58-letniego kierowcy woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna miał 0,7 promila alkoholu w organizmie oraz zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pojazdem również pod wpływem alkoholu.

Kolejny z nieodpowiedzialnych kierowców to 71-letni mieszkaniec Białegostoku. Kierowca opla został zatrzymany przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Do zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Klin w gminie Szudziałowo, gdy mundurowi byli już po służbie. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy.

Z kolei wczoraj po 20, policjanci z Posterunku Policji w Janowie zatrzymali do kontroli nietrzeźwego rekordzistę. 48-latek kierował ciągnikiem rolniczym mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie miał przy sobie prawa jazdy, a jego pojazd aktualnych badań technicznych.

Mundurowi po raz kolejny apelują do kierowców o rozsądek na drodze i przypominają, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch.