WŁAMYWACZE W POLICYJNYM ARESZCIE - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

WŁAMYWACZE W POLICYJNYM ARESZCIE

Data publikacji 11.08.2020

Sokólscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę podejrzanych o kradzieże z włamaniem. Do zdarzeń dochodziło od początku sierpnia na terenie powiatu sokólskiego. Jeden z mężczyzn odpowie również za kradzież pojazdu. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

W sobotę, jeden z funkcjonariuszy sokólskiej komendy, będąc już poza służbą, zauważył w pobliżu jednej z hal magazynowych w Sokółce podejrzane osoby przebywające tam bez wyraźnego celu. Natychmiast powiadomił o tym  swoich kolegów z komendy.  W tej samej chwili właściciel obiektu zawiadomił dyżurnego o włamywaczach, którzy próbują oddalić się z łupem. Chwilę później na miejscu zjawili się policjanci, którzy zatrzymali 22-latkę i jej rówieśnika. Kobieta z mężczyzną próbowali ukraść elektronarzędzia i odzież. Szacowana wartość łupu przekraczała 2 tysiące złotych.

Mundurowi ustalili, że w zdarzeniu brał również udział trzeci z podejrzanych. Jego zatrzymanie było już tylko kwestią czasu. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów następnego dnia w miejscu zamieszkania w jednej z miejscowości na terenie powiatu monieckiego. Okazał się nim 19-latek. Podejrzany został zatrzymany po tym, jak ukradł peugeota o wartości 7 tysięcy złotych. Krymianlni ustalili, że 19-latek odpowiada również za kradzież elektronarzędzi w jednej z miejscowiści w gminie Suchowola. Pokrzywdzony oszacował wówczas wartość skradzionych przedmiotów na kwotę przekraczającą 4 tysiące złotych.

Cała trójka zatrzymanych jest podejrzana również o kradzież 60 litrów oleju napędowego. Do tego zdarzenia doszło 1 sierpnia w innej hali magazynowej w Sokółce. 

Mundurowi nie tylko zatrzymali podejrzanych, ale również odzyskali część skradzionego mienia, między innymi: elektronarzędzia, samochód i odzież.

22-latka oraz jej rówieśnik usłyszeli już po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, a 19-latek cztery zarzuty: dwa kradzieży z włamaniem i dwa kradzieży. Wszystkim grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

  • Zatrzymany za kradzieże z włamaniem jest przygotowywany przez policjanta kryminalnego do czynności procesowych.
  • Zatrzymany jest doprowadzany przez policjanta kryminalnego na przesłuchanie.
  • Policjanci kryminalni doprowadzają zatrzymaną za kradzieże z włamaniem kobietę na przesłuchanie.