PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEGO DŁUGIEGO WEEKENDU - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEGO DŁUGIEGO WEEKENDU

Data publikacji 07.04.2021

W świąteczny weekend, policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast inny kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Pomimo ciągłych apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. W minioną niedzielę policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 27-latek jadący suzuki wpadł w ręce mundurowych na terenie gminy Suchowola. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Dodatkowo, jechał suzuki mimo aktualnego sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Tego samego dnia w Sokółce funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli forda. 19-letni kierowca zlekceważył przepisy ruchu drogowego przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 kilometry na godzinę. Mężczyzna stracił prawo jazdy, otrzymał mandat oraz punkty karne.

Podczas świątecznego weekendu, na terenie powiatu sokólskiego policjanci odnotowali łącznie 53 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych. Reagujmy też, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.